prípravné stretnutie Veľký Folkmár - Geča 3:1(0:1)

02.04.2013 15:42

Namiesto odloženého 15.kola , odohrali naši chlapci prípravné stretnutie s vedúcim celkom V.Ligy Juh Veľkým Folkmárom na UT v Košiciach.Za príjemného počasia sa od začiatku hralo rýchlo,kombinačne pričom ku kvalitou dobrému stretnutiu prispeli obidve celky.Prvú vážnejšiu príležitosť mali Folkmárčania ale z dobrej pozície pálili vysoko nad.Na druhej strane sa do sľubnej príležitosti dostal Halčišák ale namiesto streli volil klučku, kde následne loptu stratil.Vzápätí mal V.Folkmár výhodu priameho kopu ,no Sovič triafal len do múru.O pár minút neskôr predviedol svoje technické znalosti Serbin ,avšak k zakončeniu sa už nedostal.V 36 min. po pravej strane ušiel Postredný ,domácim nevyšla ofsajdová pasca a rútiac sa sám na bránkára nedal Rodákovi šancu -0:1. Na druhej strane výborným centrom hľadal svojho spoluhráča Sovič ale sľubnú príležitosť zmaril včasným vybehnutím bránkar Groško.V závere polčasu si na strieľaný center výborne nabehol Postredný avšak tiesnený poslal loptu len tesne ponad brvno Rodákovej brány.O chvýľu vo výbornej pozícii nepochodil ani V.Hutter keď z 11 metrov prestrelil Folkmársku bránu.Začiatok 2.polčasu vyšiel lepšie V.Folkmaru, keď v prvých 5 minútach premárnili hneď dva výborné príležitosti na vyrovnanie.Toho sa však dočkali v 15 min keď Serbinovu prudkú strelu z priameho kopu Groško neudržal a na následnú dorážku už bol prikrátky.V týchto chvýľach sme hrali trocha dezorientovane čo skúsené mužstvo Folkmára rýchlo využilo na strelenie 2. gólu. V 23. min stretnutia po krásnej akcii Geče mohol vyrovnať Postredný ale sám pred bránkárom triafal len do vybiehajúceho gólmana Vidu(nahradil Rodáka v 2. polčase).O pár minút neskôr výborne vypálil Jurek ale jeho strela našla len dobre postaveného Vidu.V samom závere po Serbinovej uličke , Sovič bezproblémov uzavrel stav stretnutia na konečných 3:1 v prospech V.Folkmára.

Zostava: Groško-Bartok,Figura,Tóth,Milkovič-Leško,Jurek-V.Hutter,Čontošfalský,Postredný-Halčišák (striedali:Župa,J.Hutter,Hoščuk,Papcún,)